Místo medaile za zásluhy kontrola inspekce

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Starostové pro Liberecký kraj zvažují navrhnout ředitele Botanické zahrady Liberec na udělení medaile města za celoživotní zásluhy pro město Liberec. Doktor přírodních věd a botanik Miloslav Studnička by tak měl podle Starostů následovat dr. Josefa Janečka, bývalého ředitele Zoologické zahrady Liberec, kterému udělení medaile schválilo Zastupitelstvo města Liberec v říjnu minulého roku.

„Podobně jako dr. Janeček si zaslouží uznání Liberečanů i dr. Studnička. Ředitelem se stal v roce 1990 a za uplynulých 25 let se zasloužil o rozsáhlou modernizaci expozic, výstavních pavilonů a rozšíření botanické sbírky,“ zdůvodňuje Michal Hron (SLK).

V letech 1995–2000 byly v botanické zahradě za vedení dr. Studničky postupně demontovány nevyhovující zastaralé skleníky a nahrazeny zcela novými a jedinečnými pavilony. Ve spolupráci s arch. Vaněčkem vzniklo tehdy devět nových výstavních pavilonů, které na sebe těsně přiléhají a jejich vzhled symbolizuje tvar buňky. Desátý pavilon leknínů přibyl v roce 2014 za přispění prostředků Evropské unie.

„Ředitel Studnička dokázal udržet vysokou kvalitu expozic Botanické zahrady i přes to, že se příspěvek zřizovatele již na několik let zastavil na částce mezi 10 až 11 mil. Kč. Na rozdíl od botanické zahrady se například zoologické zahradě zvýšil příspěvek od roku 2010 z původní částky 24 mil. Kč o téměř 30 % na 31,3 mil. Kč,” uvedl Jaroslav Zámečník, zastupitel za Starosty a předseda dozorčí rady Botanické zahrady Liberec.

Svůj nápad budou chtít Starostové dotáhnout do konce, přestože náměstek Ivan Langr poslal počátkem ledna 2016 na ředitele Botanické zahrady Liberec kontrolu z České inspekce životního prostředí. Kontrola má podle sdělení náměstka Langra prověřit, jestli byly o převozu sukulentů do Botanické zahrady v Teplicích a Státního zámku Libochovice v srpnu 2015 vyhotoveny požadované protokoly.

Přidat odpověď

2 Komentáře Zapnuto "Místo medaile za zásluhy kontrola inspekce"

Upozornit na
Seřadit:   nejnovější | nejstarší | nejoblíbenější

Medaile je hezká věc. Nicméně to, že je někdo skvělý botanik nevylučuje, že je mizerný vedoucí. Počkejte s tím , až se to vyšetří. Ona pravda je někdy složitá.

Píšete, že Dr. Miloslav Studnička, CSc. je skvělý botanik a za to jsem rád. Být ředitelem jakékoliv organizace 26 let je nejen pro mě pádným argumentem, že dotyčný je jistě i dobrým vedoucím. Vyšetřování bylo zahájeno na podnět zahradníka ana Eichlera, který jej podal na vlastního ředitele. V průběhu srpna 2015 došlo vlivem extrémních teplot k poškození některých sukulentů umístěných neodborně do pavilonu expozice, z karanténních důvodů musely být tyto rostliny zlikvidovány. Sbírka sukulentů činí cca 2-3% expozic v BZL a pro expozici neperspektivní rostliny provedl ředitel tzv. probírku a nechal je převést do BZ Teplice a Státního zámku Libochovice.… Číst dále »
wpDiscuz

Back to Top