Petice z Doubí se zpozdila o 10 let

Zastupitelstvo města těsnou většinou hlasů včetně Starostů schválilo koncem dubna změnu územního plánu, která stanovuje novou trasu silnice pro připojení průmyslové zóny JIH na silnici I/35.
Silnice byla do konceptu územního plánu už zapracována před 11 lety a dokonce v roce 2010 zastupitelstvem města Liberce do územního plánu schválena. Později se ale vzhledem k připomínkám a námitkám občanů začalo zvažovat o posunutí trasy plánované komunikace o cca 100 až 200 metrů blíže ke stávající silnici I/35 a co nejdál od zástavby.

Aktuální petice přibližně 800 občanů z Doubí proti silnici je vážnou záležitostí, ale se zpozdila se minimálně o 10 let. Bez odsouhlasení změny územního plánu by totiž stále platila ta původní 10 let stará, problémovější, ale schválená trasa.  Schválením nové změny územního plánu tak Starostové korigovali předchozí horší vedení trasy silnice.
V polovině června 2018 se zastupitelé za klub Starostů plánují s obyvateli Doubí setkat a naplánovat další kroky, které by co nejvíce zohlednily požadavky obyvatel dotčené lokality.

Jaroslav Zámečník
zastupitel města Liberec (SLK)

 

Přidat odpověď

Komentujte jako první!

Upozornit na
wpDiscuz

Back to Top